Історія, сьогодення, перспективи

Cпівробітники кафедри – активні учасники міжнародного проекту 'EuroSpaceHub'

Останніми роками Європейська космічна галузь зазнала істотного розвитку після появи приватного сектору космічних польотів. Космос тепер доступніший, ніж десять років тому, і це зробило його цікавим з промислової та освітньої точки зору. Європейська космічна економіка вже оцінюється в 50 мільярдів євро, а дослідження у сфері аерокосмічних технологій є одним із пріоритетних напрямків, викладених у розділі «Промислове лідерство та суспільні виклики» програми Horizon 2020. Європейська комісія та Європейський інвестиційний банк об’єднали зусилля, щоб збільшити інвестиції в космічний сектор, виділивши 200 мільйонів євро. Проектом EuroSpaceHub передбачається використати цю фінансову структуру з різними можливостями фінансування для потужного доступу до екосистеми космічних технологій.

EuroSpaceHub має на меті цифрове поєднання космічної екосистеми в Європі: від центрів передачі технологій до промисловості, мереж космічних акселераторів, дослідницьких центрів та університетів. Проект дозволить цим учасникам легко отримати доступ до фінансових можливостей Horizon Europe, програми венчурного капіталу та ініціативи InnovFin. EuroSpaceHub подолає розрив між академічними установами та індустрією за допомогою спільного мислення та програм підприємництва в університетах, об’єднаних через центри трансферу технологій.

Консорціум EuroSpaceHub має три провідних ВНЗ як повноправних партнерів, Вільнюський технічний університет імені Гедімінаса в Литві (координатор і партнер EIT), Міжнародний космічний університет (Франція), Університет Комплутенсе Мадрид (Іспанія), Lunar LUNEX (Нідерланди) і Collabwith Group (Нідерланди) за підтримки 12 асоційованих партнерів із космічної екосистеми, включаючи один бізнес-інкубатор ЄКА, дві мережі венчурного капіталу, три вищих навчальних заклади, два дослідницьких центри фотоніки та аерокосмічного центру, один технологічний парк, один космічний фонд і одне міністерство економіки Литви.

На основі самооцінки повноправними партнерами ВНЗ своїх сильних і слабких сторін, передбачається досягнення наступних результатів:

  • Створення нової освітньої програми для підприємництва та інновацій для простору для використання спільного підприємництва.
  • Створення нової стратегії трансферу технологій і підприємницького зв’язку для університетів для зміцнення підприємницьких та інноваційних екосистем.
  • Розробка стратегічного плану оркестровки екосистеми космічних інновацій, включаючи масштабування мережі добровільних послів у кожній космічній організації для забезпечення взаємодії.
  • Поєднання космічних екосистем університетів і промисловості за допомогою створення цифрової платформи EuroSpaceHub для розширення співпраці, підвищення ефективності передачі технологій і використання стартап-проектів із доступом до мереж.
  • Спілкування та участь у заходах зі студентами та неакадемічним персоналом, щоб залучити міждисциплінарних космічних професіоналів для інноваційних семінарів, аналогових місій, підготовки астронавтів, а також подій з космічного приладобудування та мереж екосистем.

Терміни реалізації проекту

  • Перша фаза проекту: July 2022 – December 2022
  • Друга фаза проекту: January 2023 – June 2024