Оголошення
  • У зв’язку з ситуацією з коронавірусом наступне засідання кафедри СКЛА буде проводитися дистанційно у форматі відеоконференції ZOOM  10 березня 2021р., початок о 14-30. 

Анотація до дипломного проекту студента Баранця Владислава

Пояснювальна записка до дипломного проекту «Цифровий інерціальний вимірювальний модуль для системи стабілізації низької точності».

Мета проекту – обрати мікромеханічні датчики, що вимірюють проекції векторів уявного лінійного прискорення та кутової швидкості об’єкта на свої відповідні осі чутливості, та забезпечити можливість їх використання у складі системи стабілізації.

Використано наступні методи – метод калібрування тривісного блоку акселерометрів шляхом тестових поворотів його у гравітаційному полі Землі при нормальних умовах; метод калібрування датчика кутової швидкості шляхом тестових поворотів його на поворотному столі та диференціювання кутів цих  поворотів за відповідним часом.

Результат роботи – цифровий інерціальний вимірювальний модуль для системи стабілізаці, що являє собою плату з мікроконтролером і змонтованими на ній тривісними мікромеханічними датчиками, головний мікроконтролер якої може бути запрограмований як контролер системи стабілізації. Проведена процедура калібрування дозволила з відомою точністю визначити коефіцієнти функцій перетворення мікромеханічних датчиків, що може бути використано при створенні системи стабілізації.

 Ключові слова: інерціальний вимірювальний модуль, мікромеханічні датчики, калібрування, система стабілізації.

Адреса 03056, Київ, вул. Боткіна 1, НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського»

Корпус 28, кімн. 308

Телефон +380 44 204 83 17