• У зв’язку з ситуацією з коронавірусом наступне засідання кафедри СКЛА буде проводитися дистанційно у форматі відеоконференції ZOOM  10 березня 2021р., початок о 14-30.

Анотація до дипломного проекту студента Карпенка Ігоря

Пояснювальна записка до дипломного проекту «Двовісна мікропроцесорна система стабілізації квадрокоптеру на базі МЕМС» складає сторінки тексту,   ілюстрації, таблиці, бібліографічні посилання.

Актуальність теми полягає у тому, що для успішного польоту будь-якого літального апарату необхідно стабілізувати його в усі моменти часу. В зв’язку з цим виникає необхідність розробки простих, легких та працюючих систем стабілізації.

Мета проекту – теоретичне описання двовісної системи стабілізації квадрокоптеру та практична реалізація системи стабілізації у вигляді лабораторного стенду.

Результатом проведеної роботи є аналіз існуючих систем стабілізації, які використовуються в квадрокоптері, модель системи стабілізації квадрокоптеру, розроблена в Matlab, вимоги до акселерометру та датчику кутової швидкості, які входять до складу системи стабілізації, алгоритм роботи та програмне забезпечення системи, реалізація системи на Arduino.

Ключові слова: двовісна система стабілізації, квадрокоптер, акселерометр, датчик кутової швидкості, програмне забезпечення, Arduino.