• У зв’язку з ситуацією з коронавірусом наступне засідання кафедри СКЛА буде проводитися дистанційно у форматі відеоконференції ZOOM  10 березня 2021р., початок о 14-30.

Анотація до дипломного проекту студента Мелашенко

Пояснювальна записка до дипломного проекту «Квадрокоптер підвищеної надійності, що продовжує політ при відмові гвинтомоторних груп» складає     сторінки тексту,   ілюстрацій,    таблиць,    бібліографічних посилань.

Мета проекту – підвищення функціональної надійності квадрокоптера при відмові однієї чи двух гвинтомоторних груп (ГМГ).

Використані наступні способи: спосіб підвищення функціональної надійності технічних об’єктів і систем програмним резервуванням, спосіб математичного моделювання. Розроблена математична модель руху квадрокоптера, а також рівняння динаміки доповнено силами аеродинамічного супротиву. Розроблений алгоритм переходу моделі квадрокоптера з чотирьох ГМГ до двох при відмові однієї ГМГ. Отримані результати дозволяють при відмові однієї чи двох ГМГ стабілізувати і продовжити політ квадрокоптера для його безаварійного приземлення.

Ключові слова: надійність, квадрокоптер, гвинтомоторна група, відмова.