•  кафедри СКЛА

Анотація до дипломного проекту студента Тараненко

Пояснювальна записка до магістерської дисертації «Підвищення точності і надійності системи навігації і орієнтації вісокоманевренного БПЛА класу міні і мікро» становить 74 сторінки тексту, 18 ілюстрацій, 19 бібліографічних посилань.

Мета дослідження (роботи) - Розробити спостерігає пристрій, який дозволить визначати навігаційні параметри при відсутності сигналу з СНС вісокоманевренного БПЛА класу міні і мікро. (Підвищення точності навігаційних параметрів).

Використано такі методи: розширений фільтр Калмана, який моделі просторового руху літака (прямолінійного і бічного) і зовнішні впливи.

Результати: Було запропоновано алгоритм спостерігає пристрої яке дозволить визначати навігаційні параметри при відсутності сигналу з СНС вісокоманевренного БПЛА класу міні і мікро для вирішення сільськогосподарських завдань. Алгоритм, на основі вхідних даних, таких як: рівняння рух БПЛА, вихідні данник з бортових навігаційних систем, дані СНС.

Розроблений алгоритм можна використовувати в інших напрямках розвитку БПЛА, наприклад у військовій авіації або в приватних цілях.

Ключові слова: БПЛА; Фільтр Калмана; БПЛА класу міні і мікро;