•  кафедри СКЛА

Анотація на магістерську дисертацію студента Волков

Пояснювальна записка до дипломної роботи «Система визначення орієнтації БПЛА на основі комплексування вимірювачів», складає сторінки тексту, ілюстрації, посилання на літературу.

Мета дослідження (роботи) - розробити фільтр, який дозволить комплексувати декілька навігаційних вимірювачів (гіроскоп, акселерометр) для усунення дрейфу нуля гіроскопа та виникнення накопичування похибки в часі.

Використані наступні методи: застосування комплементарного фільтру.

Результати: було запропоновано алгоритм комплементарного фільтру для вирішення задачі орієнтації об'єкта в просторі. Система на основі вхідних даних, таких як: показання акселерометра та гіроскопа, визначає кути орієнтації об'єкта без впливу дрейфу нуля гіроскопа та накопичування похибки в часі.

Розроблений алгоритм можна використовувати для побудови автопілотів для безпілотних літальних апаратів.

Ключові слова: комплементарний фільтр, безпілотний літальний апарат, гіроскоп, акселерометр, комплексування.