• У зв’язку з ситуацією з коронавірусом наступне засідання кафедри СКЛА буде проводитися дистанційно у форматі відеоконференції ZOOM  10 березня 2021р., початок о 14-30.

Анотація на магістерську дисертацію студента Волков

Пояснювальна записка до дипломної роботи «Система визначення орієнтації БПЛА на основі комплексування вимірювачів», складає сторінки тексту, ілюстрації, посилання на літературу.

Мета дослідження (роботи) - розробити фільтр, який дозволить комплексувати декілька навігаційних вимірювачів (гіроскоп, акселерометр) для усунення дрейфу нуля гіроскопа та виникнення накопичування похибки в часі.

Використані наступні методи: застосування комплементарного фільтру.

Результати: було запропоновано алгоритм комплементарного фільтру для вирішення задачі орієнтації об'єкта в просторі. Система на основі вхідних даних, таких як: показання акселерометра та гіроскопа, визначає кути орієнтації об'єкта без впливу дрейфу нуля гіроскопа та накопичування похибки в часі.

Розроблений алгоритм можна використовувати для побудови автопілотів для безпілотних літальних апаратів.

Ключові слова: комплементарний фільтр, безпілотний літальний апарат, гіроскоп, акселерометр, комплексування.