КАФЕДРА СИСТЕМ КЕРУВАННЯ ЛІТАЛЬНИМИ АПАРАТАМИ
Завідувач кафедри - доктор технічних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України, Лауреат Державних премій СРСР і України Збруцький Олександр Васильович.
Завдання кафедри - забезпечення провідних галузей народного господарства України, в першу чергу авіа- машино- та приладобудівної висококваліфікованими інженерними кадрами.
ВИКЛАДАЦЬКИЙ СКЛАД КАФЕДРИ
На кафедрі працюють 16 викладачів, серед яких 2 професори, доктори наук, 11 доцентів, кандидатів наук, 3 старших викладачів, 2 Заслужених діячів науки і техніки України, 2 Лауреати Державних премій.
СУЧАСНА ОСВІТА
Підготовка фахівців – бакалаврів, магістрів і докторів філософії проводиться за спеціальністю “Авіоніка” та освітньою програмою "Системи керування літальними апаратами та комплексами".
Серед дисциплін навчального плану: Теорія та сучасні методи автоматичного керування; Цифрові системи автоматичного керування, інтелектуальні системи; Сучасні навігаційні системи; Математичні методи моделювання та системного аналізу; Мікропроцесорні системи і обчислювальні пристрої; Алгоритмізація і комп'ютерні методи проектування; Геоінформаційні системи та інформаційні технології аерокосмічних систем.
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ ВИПУСКНИКІВ
Випускники кафедри працюють дослідниками, інженерами-конструкторами, фахівцями по створенню та експлуатації сучасної ракетно-космічної, авіаційної та спеціальної техніки на підприємствах та в організаціях:
- Державне КБ «ЛУЧ»;
- Казенне підприємство спеціального приладобудування «АРСЕНАЛ»;
- ТОВ «Прогрестех-Україна»;
- Авіаційний науково-технічний комплекс "Антонов";
- Науково-виробниче об'єднання "Київприлад";
- в установах НАН України:
- Інститут космічних досліджень НАНУ та ДКАУ,
- на малих підприємствах, що займаються проектуванням та виробництвом літальних апаратів, радіоелектронної техніки та автоматизованих систем, дизайном, електронною картографією та ін.
НАУКОВИЙ НАПРЯМ КАФЕДРИ
Методи побудови і дослідження сучасних систем керування рухомими засобами:
- розробка та дослідження навігаційних сенсорів, приладів і систем на нових фізичних принципах, технологій їх застосування;
- розробка систем керування рухомими засобами на основі сучасних досягнень оптимального керування, робастних та адаптивних систем, нечіткої логіки;
- розробка методів застосування систем технічного зору , оптичних систем для побудови комплексованих навігаційних систем;
- створення та дослідження наземних, повітряних, морських дистанційно керованих та автоматичних роботизованих комплексів.
Викладачами та студентами кафедри розроблені проекти легких літаків багатоцільового призначення, безпілотних літаків, мікросупутників, робототехнічних комплексів, інтегрованих та супутникових навігаційних систем, систем керування рухомими об'єктами та літальними апаратами, навігаційних приладів, навігаційно-інформаційних систем літальних апаратів, які застосовуються в різних галузях господарства.
На базі кафедри створений Науково-аналітичний центр критичних технологій навігаційного приладобудування, НДІ "Ритм", студентське конструкторське бюро малої авіації та бортового обладнання. Співробітниками кафедри за останні 5 років опубліковано понад 250 наукових статей, 5 монографій, отримано 9 патентів, виконано робіт в середньому на 60 тис. дол. в рік
МІЖНАРОДНІ ОСВІТНІ ПРОЕКТИ
Студенти та співробітники кафедри постійно приймають участь в освітніх проектах та проектах мобільності Європейсь-кого Союзу ERASMUS, ERASMUS+, серед них:
EWENT – проект програми мобільності студентів та працівників університетів;
ACTIVE – проект програ-ми мобільності студентів, аспірантів, викладачів;
CRIST – проект реформування освітніх програм в галузі космічних технологій;
NETCENG - проект програми розробки нової моделі 3-го освітнього рівня - доктора філософії.
МІЖНАРОДНІ ЗВ'ЯЗКИ
Кафедра підтримує навчально-освітні та науково-технічні зв'язки з багатьма країнами світу: Німеччиною, Литвою, Польщею, Францією, Словаччиною, Грузією, Білоруссю, Італією, Іспанією, Великою Британією, Китаєм, Туреччиною.
Кафедра регулярно проводить міжнародні науково-технічні конференції, в тому числі для студентів та молодих вчених «Гіротехнології, навігація, керування рухом і конструювання авіаційно-космічної техніки», "Intelligence. Integration. Reliability" спільно з Варшавським технологічним університетом, Ханьяньським університетом (Сеул, Корея).
ПРОГРАМИ ПОДВІЙНИХ ДИПЛОМІВ
Університети: Варшавська політехніка (ПОЛЬЩА), Університет Тренто (ІТАЛІЯ), Будапештський університет технології і економіки (УГОРЩИНА), Центральна школа Нанту (ФРАНЦІЯ), Університет країни басків (ІСПАНІЯ).
Угоди: Угода про партнерство, співробітництво і наукових обмінах, сумісних освітніх і наукових проектах, подвійних магістерських дипломах між КПІ ім. Ігоря Сікорського і Центральною школою Ліона (ФРАНЦІЯ), підписана у 2017 році; Угода про розвиток наукових досліджень, підготовці докторів філософії, з можливістю отримання подвійного диплому між КПІ ім. Ігоря Сікорського і Інститутом авіації, м. Варшава (ПОЛЬЩА), підписана у 2015 р.; Угода про партнерство, співробітництво і наукових обмінах, сумісних освітніх і наукових проектах, подвійних магістерських дипломах між КПІ ім. Ігоря Сікорського і Центральною школою Нанта (ФРАНЦІЯ), підписана у 2017 р.