Завершальним етапом навчання студентів, які навчаються за освітним рівнем бакалавр, є проходження переддипломної практики на провідних підприємствах аерокосмічної галузі України таких, як ДП «АНТОНОВ», КП «ДержККБ «Луч», ПАТ Науково-технічний комплекс «Електронприлад» та ТОВ «Прогрестех-Україна».
Традиційно на всіх підприємствах студенти знайомляться з діяльністю підприємств, з науково-технічними напрямками їх роботи та новітніми технологіями галузі. Крім того, студенти вивчають правила внутрішнього розпорядку на підприємстві, отримують свої перші робочі місця та працюють разом з закріпленими кураторами із провідних спеціалістів підприємств.
Після отримання заліку з переддипломної практики проводиться опитування студентів на предмет виконання завдань під час проходження практики.
Цього року особливості виробничої практики студентів були такі:
- На КП «ДержККБ «Луч»
- студенти займались розробкою системи автоматичної посадки квадракоптера в умовах атмосферних збурень та проводили числовий аналіз вихідного сигналу роторного гіроскопа декількома способами. Студенти запропонували модернізацію копт ера: шляхом збільшення кількості вимірювачів кінематичних параметрів вдалося покращити процес стабілізації рухомого об’єкта. А також виконали математичне моделювання роботи роторного гіроскопа.
- На ПАТ Науково-технічний комплекс «Електронприлад»:
- студенти проводили дослідження з тестування мікроконтролерів, регуляторів оборотів двигунів та гіроскопів. В результаті цих досліджень вдалось спроектувати регулятор із заданими характеристиками.
- На Державному підприємстві «АНТОНОВ»:
- студенти приймали участь у створенні системи технічного зору для системи автоматичного керування літальним апаратом. Також вони виконували розрахунки коефіцієнтів законів керування для моделі літака на базі відповідного тренажера і виконали реалізацію та перевірку законів керування на мові С#.
- На ТОВ «Прогрестех-Україна»:
- студенти зайомились з методиками ранжування факторів впливу на надійність коптера та його систему керування, розробляли комп`ютерну модель гіростабілізатора. Студентам вдалося запропонувати шляхи підвищення надійності системи автоматичного керування коптера та виконати тестування моделі гіростабілізатора шляхом комп`ютерного моделювання.
Співробітники кафедри – керівники дипломних проектів студентів працюють над тим, щоб теми дипломних проектів були максимально наближені до напрямів роботи підприємств, які потребують наших спеціалістів. З своєї сторони підприємствами-партнерами КПІ і кафедри запропоновані теми, які будуть враховані при формуванні тем дипломних проектів у майбутньому.